Opłaty

WARUNKI UCZESTNICTWA:

Aby zostać przyjętym na tegoroczną edycję Letniej Akademii należy wypełnić i wysłać do biura Akademii formularz zamieszczony w sekcji ”Zgłoszenia”. Następnie po otrzymaniu potwierdzenia wysokości opłat za wybrany pakiet kursowy należy przesłać opłatę wpisową na konto Stowarzyszenia Sonosfera. Warunkiem gwarantującym miejsce na kursach jest poprawnie wypełniony formularz i terminowe uiszczenie opłaty kursowej

CENNIK KURSÓW TEMATYCZNYCH – PODANE PONIŻEJ CENY UWZGLĘDNIAJĄ OBECNE PROMOCJE.

1. pakiet muzyczny:

910 PLN         – udział czynny w warsztatach orkiestrowych

910 PLN         – udział czynny w klasach mistrzowskich – śpiew solowy

dodatkowo w cenie kursu: warsztaty z jogi, warsztaty z koncentracji, platforma wykonawcza, wejście na wykłady tematyczne i koncerty

600 PLN         - udział bierny w klasach mistrzowskich oraz dodatkowo w cenie: wejście na

wykłady tematyczne i koncerty

350 PLN         – noclegi

150 PLN         - śniadania i lunche

.

2. pakiet plastyczny

950 PLN      – udział czynny w klasach malarstwa i rysunku,

dodatkowo w cenie kursu: pakiet materiałów malarskich o wartości 200 PLN (w ramach kursu zapewniamy    wszystkie materiały), możliwość udziału w warsztatach z jogi, warsztatach z koncentracji oraz innych zajęciach w ramach Letniej Akademii Sztuki, w tym wejścia na koncerty i wykłady

350 PLN         – noclegi

150 PLN         – śniadania i lunche

.

3. pakiet fotograficzny

900 PLN      - udział czynny w klasach fotografii,

dodatkowo w cenie kursu: konsultacje indywidualne, dostęp do pracowni komputerowej oraz studia fotograficznego w ramch zajęć, możliwość udziału w warsztatach z jogi, koncentracji oraz innych zajęciach w ramach Letniej Akademii Sztuki, w tym wejścia na koncerty i wykłady

350 PLN         - noclegi

150 PLN         – śniadania i lunche

.

WYKŁADY OTWARTE I KONCERT:

- Wszystkie wykłady otwarte:  bilet normalny w cenie  15 PLN; studenci i emeryci wstęp wolny

- Wstęp na koncerty:  20 PLN bilet normalny, 15 PLN bilet ulgowy (studenci, emeryci).

.

WSZELKIE OPŁATY Z UCZESTNICTWO W AKADEMII  PROSIMY  PRZESYŁAĆ  NA  KONTO:

STOWARZYSZENIE „SONOSFERA”, UL. BIAŁY KAMIEŃ 8/4, 02-593 WARSZAWA

RAIFFEISEN BANK POLSKA S.A.  26 1750 0009 0000 0000 1336 7973

.

INFORMUJEMY, ŻE NA KURSY TEMATYCZNE DYSPONUJEMY OGRANICZONĄ ILOŚCIĄ  MIEJSC. O PRZYJĘCIU DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ I TERMINOWE WNIESIENIE OPŁATY.

WAŻNE INFORMACJE:

  • kurs muzyczny z zasady będzie prowadzony na barokowych (klasycznych) odmianach takich instrumentów jak: skrzypce barokowe, altówka barokowa, wiolonczela barokowa, flet traverso, obój barokowy, fagot barokowy, klawesyn – Akademia nie zapewnia instrumentów, aczkolwiek w wyjątkowych sytuacjach, po wcześniejszym ustaleniu będzie możliwe wypożyczenie niektórych instrumentów na czas kursu.
  • klasa kwartetu – z założenia jest dedykowana dla już istniejących i grających razem kwartetów smyczkowych – inne konfiguracje instrumentów będą przyjmowane do Akademii w miarę wolnych miejsc. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest również sformowanie kwartetu na miejscu – w takim przypadku prosimy zaznaczyć na formularzu chęć przydziału do kwartetu.
  • kwartety prosimy o podanie na formularzu: krótkiej informacji o dorobku zespołu, informacji nad jakim gotowym repertuarem zespół chciałby pracować oraz  jaki program już razem wykonywał. Wszyscy członkowie zespołu muszą wypełnić indywidualny formularz zgłoszeniowy i wnieść opłatę wpisową. Prosimy o wybranie nazwy lub hasła kwartetu w celu lepszej jego identyfikacji oraz o podanie jej przez wszystkich członków w formularzach zgłoszeniowych.
  • kurs muzyczny jest generalnie dedykowany dla młodzieży szkolnej i akademickiej w wieku ok. 17-25 lat, uczniów szkół muzycznych, akademii lub uniwersytetów muzycznych aczkolwiek czestnictwo osób spoza tej grupy jest mile widziane.
  • .
  • kurs malarstwa i rysunku – mogą w nim uczestniczyć osoby bez przygotowania – startujące od zera. Akademia zapewnia wszystkie potrzebne w trakcie kursu materiały. Kurs malarstwa/rysunku jest dedykowany generalnie dla osób w wieku od 17 lat w zwyż. Uczestnictwo osób młodszych jest możliwe po uprzednim ustaleniu tego z prowadzącym kurs.
  • .
  • Kurs fotografii jest przeznaczony dla osób w wieku od 17 lat w zwyż. Uczestnictwo osób młodszych jest możliwe po uprzednim ustaleniu tego z prowadzącym kurs. Kurs z racji swojej specyfiki jest dedykowany dla osób już fotografujących, znających podstawy fotografii analogowej lub cyfrowej – program kursu nie przewiduje nauki fotografii od podstaw. Od uczestników wymagana jest również znajomość podstaw pracy z podstawowymi edytorami do obróbki zdjeć.
  • Wszystkich chętnych do udziału w zajęciach JOGI (obowiązkowe dla uczestników kursu muzycznego) prosimy o przywiezienie luźnego stroju sportowego.
  • Biorąc udział w kursie malarstwa lub fotografii,  jego uczestnicy automatycznie wyrażają zgodę na przekazanie, wybranych przez komisję prac, które powstały w trakcie kursu i praw autorskich do nich, na rzecz Stowarzyszenia „Sonosfera”.

1. Kosciół Zbawiciela: koncerty

2. Sopocka Szkoła Wyższa – Budynek główny:

wykłady otwarte, pracownia komputerowa

3. SSW – Galeria: pracownia malarstwa

4. TPS-Dworek Sierakowskich: wystawy,

kwartety

5. PSM I.st: kurs muzyczny, biuro Akademii

6. Biblioteka Publiczna: warsztaty „Fokus”

7. Monte Eco: śniadania i lunche

8. Uniwersytet Gdański: noclegi DS-7 i DS-8